03-mimari-hizmetler

Mimari Hizmetler

Özel tasarımlarımızı gerçekleştirdiğimiz yenilikçi mimarı çözümlerimiz ile müşterilerimize ve iş ortaklarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Mimari projelerinizde hem proje tasarımlarını hemde proje uygulamalarını yapıyoruz. İşimiz sadece estetik açıdan sofistike mekanlar yaratmak değil, insanların günlük hayatlarında mutlu olacağı, günün getirdiği streslerden kaçacağı, mutlu ve huzurlu vakit geçirebileceği mekanlar tasarlamaktır.

Firmamız tarafınca üstlenilen işler projenin analiz, araştırma, eskiz, etüt ve tasarımıyla başlayıp, tüm detaylar en küçük ayrıntısına kadar çözülerek gerçekleştirilir. Bu hizmetlerde amaçlanan; yalnızca özgün bir mimari oluşturmak değil, aynı zamanda müşteri yatırımının optimizasyonunu sağlamak üzere doğru malzeme seçimi ile akıllı üretim metodları ve detay çözümleri geliştirmektir.

Merak ettiğiniz bir şey mi var?

Danışmanlarımız merak ettiklerinizi yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır.

PROJE AŞAMALARI

KONUM VE MEKAN ANALİZİ

Doğru konum ve mekan seçiminde sizin ihtiyaç programınıza ve çalışanlarınıza en uygun mekân olasılıklarını sizinle beraber listeleyip, yeni projenize doğru bir adımla başlamanızı sağlarız.

ÖZEL İHTİYAÇ PROGRAMI

Her kurumun kendi özelinde çalışma biçiminizi analiz ederek yeni ofisinizin tasarımına başlanır. Yerleşiminizi, kapsam ve kapasitenizi değerlendirerek bir gereklilikler listesi çıkarırız.

MUTLU ÇALIŞAN OFİSİ

Mutlu kullanıcı demek, mutlu yaşam alanlar demektir. Bu da sizin için verimlilik anlamına gelir. Sizleri nelerin mutlu/mutsuz ettiğini öğrenerek, yeni projeden beklentilerinizi anlarız.

ÇALIŞMA BİÇİMİ ANALİZİ

Kurum kimliğinize en uygun çalışma şekline göre verimli ve fonksiyonel bir analiz geliştiririz. Bizimle paylaştığınız bütçe içerisinde kalarak, ihtiyacınıza en uygun sistem çözümünü sunarız.

YERLEŞİM PLANI

Belirlediğimiz istek ve ihtiyaç programına göre güncel ve yeni mekansal kurgular geliştirerek, bütçe dahilinde veriminizi en yüksek noktaya çıkaracak bir proje tasarım planlaması yaparız.

DANIŞMANLIKLAR

Devreye sokulması gereken destek birlikleri ile iletişim halinde her noktayı gözden geçiririz. Konunun uzmanı ekiplerle her adımda sizleri de bilgilendirerek çalışmalarımıza devam ederiz.

TASARIM

Tüm tasarım sürecinde işverenle iletişimin iyi tasarım için olmazsa olmaz olduğunu bilir, bu süreçte iş yükünüzü artırmadan sizin ve kullanıcıların görüşleri ile tasarımı son haline getiririz.

MALZEME SEÇİMİ

Projelerde daha işe başlamadan önce sürdürülebilirliği göz önünde bulundurur, yeşil bina felsefesini destekleyecek şekilde estetik ve dayanıklı olarak tasarımımızı şekillendiririz.

UYGULAMA

Elektrik, mekanik, satın alma gibi tüm birimlerimizin işbirliği ve koordinasyonu ile projenizin sıkıntısızca inşaa edilebilmesi için en küçük detayına kadar projelendirerek uygulamasını yaparız.

01 • Mimari Tasarım

Programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Kitlesel ilişkiler yaratır, strüktür, fonksiyon ve estetik bileşenleri mimari projenin tasarımına işleriz.

02 • Uygulama

Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlarız. Tasarım, satın alma, temin etme, yerleştirme ve kalan tüm süreç işverenin de takip edebileceği gerçekçi bir iş programına göre ilerler.

03 • Danışmanlık

Mimarlık bütünsel olarak disiplinler arası bir koordinasyon, bir süreç yönetimi işidir. Mimarın buradaki görevi ise orkestra şefliğidir. Onunla birlikte çalan, çalışan pek çok farklı sese sahip olmalıdır. Bunlar da işte bu uzmanlık dallarıdır.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşın